Aleksandra Radovic - Biografija



Kratke informacije o: Aleksandra Radović
Datum rođenja: 10. septembar 1974.
Mesto rođenja: Bogatić
Prebivalište: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica, tekstopisac
Žanr: Pop

Facebook: Aleksandra @ Facebook
Instagram: Aleksandra @ Instagram
Youtube: Aleksandra @ Youtube
Twiter: Aleksandra @ Twiter
Web Sajt: Aleksandra @ Web





Za Aleksandru Radović slobodno mozemo reći da je jedna od najlepših vokala srpske pop scene, a pored toga je i kompozitor, kao i tekstopisac. Rođena je 10. 09. 1974. godine u Bogatiću. U Šapcu upisuje nižu i srednju muzičku školu, gde istovremeno završava 3 odseka: instrumentalni, teoretski, kao i odsek za solo pevanje. Diplomirala je na Muzičkoj akademiji u Novom Sadu, na odseku: muzička pedagogija. Nedugo zatim, počela je da radi kao studijski muzičar i snima špice za televiziju Pink, kao i da peva prateće vokale mnogim poznatim pevačima (Jelena Kareluša, Lepa Brena, Svetlana Ražnatović i mnogi drugi ). Njeno prvo pojavljivanje bilo je na Sunčanim skalama sa pesmom „Bori se”, a 3 godine kasnije se, na istom festivalu, pojavljuje sa pesmom „Kao so u moru”, sa kojom osvaja 2. mesto i ostavlja veliki trag na publiku. Svoj prvi studijski album, koji dobija fenomenalne kritike, objavljuje 2 meseca posle nastupa na Sunčanim skalama. Na tom albumu, Aleksandra je autor čak 6 kompozicija. Na Budvanskom festivalu, sa pesmom “Karta za jug” osvaja 2. mesto i u periodu od 2005. – 2006. dobija nagradu za najbolji tekst, kao i nagradu za jednu od najslušanijih pesama u 2005. godini. Njen prvi singl pod nazivom “Nisi moj”, dospeva na sam vrh top lista u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni, dok drugi singl “Zagrli me” takodje postaje veliki hit.



Drugi studijski album “Dommino” objavljuje 25. jula 2006. u izdanju muzičke kuće “City records”. Sa tog albuma se izdvajaju pesme: “Nisi moj”, “Ne verujem da me ne voliš”, “Čuvam te”, kao i čuvena pesma “Karta za jug”. Nakon toga slede nagrade za pevačicu godine, za pop album godine,, kao i za najbolju žensku interpretaciju. Svoj prvi solistički koncert, Aleksandra je održala 11. novembra 2007. u Sava Centru . Na tom koncertu gosti su bili Sergej Ćetković i Jelena Tomašević, a izvođene su pesme sa njena prva dva albuma i nakon toga slede turneje po drugim gradovima u Srbiji I mini turneje po gradovima u Bosni. Svoj treći studijski album “Žar ptica” objavljuje 2009. godine i on ubrzo postaje jedan od najprodavanijih u Srbiji i regionu i sa njega se izdvajaju pesme: “ Bivši dragi” (singl), “Ni zadnji ni prvi”, “Otpiši sve bivše”, “Mirno more”. Pesma “Nemoj” je izdata kao promotivni singl, a pesma “Bivši dragi” postaje veliki hit na radio top listama. Zbog prevelikog interesovanja, održana su 2 koncerta u Sava centru i Aleksandra time postaje prvi ženski izvođač, koji je održao 2 koncerta u pomenutoj dvorani.

Prvu kompilaciju “Platinum collection” objavljuje 2010. godine (19 hitova sa prethodna 3 albuma), dok početkom 2011. sa popularnim beogradski di – džejevima TheBeatShakers objavljuje klupski hit “U inat prošlosti” (tekst A.Radović, muzika i aranžman Boris Krstajić). 2010. godine snima pesmu “Životni krug” (Circle of life), za srpsku sinhronizaciju Diznijevog klasika „Kralj lavova“. 2012. godine Aleksandra, pored Vlade Georgieva i Saše Miloševića Mareta, postaje član žirija muzičkog takmičenja “Prvi glas Srbije”, a 2016. uz Šabana Šaulića, Zoricu Brunclik, Daru Bubamaru i Draganu Mirković, član žirija “Pinkove zvezde”. Kao najavu za četvrti studijski album, 2012. objavljuje singlove “Čuvaj moje srce” i “Ako pogaziš laž”. Aleksandru smo, takođe, mogli videti i u seriji “Pevaj brate”, koja se na malim ekranima počela prikazivati 19. marta 2013. godine. Privatni život Aleksandra Radović je poznata kao neko ko svoj privatni život ljubomorno čuva od očiju javnosti. Iako mnogima deluje kao hladna i uzdržana osoba, Aleksandra ističe kako je u krugu svoje porodice, mladje sestre Jelene i nekolicine prijatelja, izuzetna srdačna i opuštena . Naročito joj znači podrška mlađe sestre, za koju brine odmalena i koja joj je, kako ističe, bitnija i od nje same. Nikada nije maštala o svom venčanju, ali jeste o ljubavi i slozi za ceo život. Veruje u Boga I upravo joj ta vera pomaže da se oslobodi svih ružnih osećanja. Aleksandra je bila u dugogodišnjoj vezi sa poznatim biznismenom i bivšim direktorom BK televizije, Aleksandrom Zeremskim i iz te vanbračne zajednice ima 6 – godišnju ćerku Ninu. 2006. godine, u Beogradu, osnovala je svoju školu pevanja, koju je 2010. otvorila i u Novom Sadu. Aleksandra je, takođe i poznata srpska humanistkinja. Među mnogobrojnim akcijama, izdvaja se ona, u kojoj je za kampanju protiv raka grlića materice, učestvovala zajedno sa Ninom Badrić, Karolinom Gočevom i Majom Sar, kada je, u te svrhe, snimljena pesma “Moj je život moja pesma”. Takođe je i u martu 2013. u Sava centru, sa Vladom Georgievim kao gostom, održala humanitarni koncert za Tijanu Ognjanović, kojoj je hitno bila potrebna transplatacija srca. Sa tog koncerta prikupljeno je 2.441,053 dinara

Najpopularnija pesma Sudeći prema broju slušanja na portalu YouTube, najpopularnija Aleksandrina pesma je „Mali peh“ sa 3 459 000 slušanja na datum 13.11.2016. godine.