Aleksandar Cvetković Sasa Tropico - Biografija



Kratke informacije o: Aleksandar Cvetković (Sasa Tropiko)
Datum rođenja: 1983.
Mesto rođenja: Leskovac
Prebivalište: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevač
Karijera: Tropico Band
Supruga: Jovana Pajić

Facebook: Sasa Tropico @ Facebook
Instagram: Sasa Tropico @ Instagram
Youtube: Sasa Tropico @ Youtube



Aleksandar Sale Cvetković, poznat i kao Sale Tropiko je pevač Tropiko benda. Rođen je 1983. godine u Leskovcu. Živi u Beogradu. 2000. godine Aleksandar i Marko Nedeljković Johny su u rodnom gradu osnovali Tropiko bend, a dve godine kasnije su došli u Beograd da okušaju svoju sreću. Ubrzo su počeli da nastupaju po klubovima i pridružila im se pevačica Marija Mitrović. Ona je naredne godine rešila da nastavi solo karijeru pa su u bend ušli Predrag Pešič Žuća koji svira klavijature i gitarista Branislav Ignjatić Bungee koji je bio član grupe Osvajači.



Diskografija 2000. godine su snimili prvi singl „Daj mi, daj“
2004. godine su nastupali na Zrenjaninskom festivalu i izveli su numeru „Nemoj tako“. Usledilo je učešće na Prvom radijskom festivalu gde su se predstavili pesmom „Sedativ“. Dobili su pozitivne kritike koje su ih motivisale da nastave da rade na prvom albumu. 2006. godine u bend je došao gitarista Aleksandar Ilić Prke. Produkcijska kuća City records je izdala njihov prvi album „Jedan al’ vredan“.
2007. godine su na budvanskom festivalu promovisali numeru „Ako preživim da te prebolim“ i osvojili su četvrto mesto. 2008. godine grupu je napustio Branislav Ignjatić, a zamenio ga je Aleksandar Đorđić. 2009. godine su objavili drugi album pod nazivom „2009“. 2011. godine su snimili album „2011“ na kome su se izdvojile pesme: „Veruj bratu“, „Zauvek tvoj“ i „Misliću na tebe“. U spotu za pesmu „Misliću na tebe“ se pojavljuje glumac Vuk Kostić. Sarađivali su sa: Lejlom Hot, Mirkom Gavrićem, Draganom Brajovićem Brajom, itd. 2013. godine su uradili album „2013“, a publika je najbolje prihvatila numere: „Sve moje zore“ i „Ciao, bella“.
2014. godine su sa Acom Pejovićem snimili duet „Neko treći“. 2015. godine su za City records izdali album „2015“. Najveći hitovi su postale pesme: „Šta ću tebi ja“ i „Bićeš moja“. Sa Mirzom Šoljaninom su uradili duet „Sarajevo – Beograd“. 2016. godine su sa Cecom otpevali pesmu „Metar odavde“ koja na you tube-u ima 26.951.662 pregleda. Sale je postao član žirija u muzičkom takmičenju Pinkove zvezdice. 2018 Godine u saradnji sa IDJ TUNES snimio je singl pesme „Lavina“ , „Samo Idi“ i Duetsku pesmu sa Dzenan Lončarević „Sinovi Tame“. U Saradnj i sa STARS MUSIC 2018 obradio je hit pesmu „Dva Dinara Druže“. 2019 Godine u saradnji sa IDJ TUNES snimio je pesmu „Cigareta“. I početkom 2020 sa svojom suprugom Jovanom Pajić (Ministarke) snimio je duetsku pesmu „Ne Zovi“ u saradnji sa IDJ TUNES.



Privatni život 2010. godine je započeo vezu sa pevačicom Jovanom Pajić. U novembru 2011. godine su sklopili crkveni brak u crkvi svetog Vasilija Ostroškog na Bežanijskoj kosi, a slavlje su nastavili u restoranu na Surčinskom putu. 2012. godine Sale i Jovana su dobili ćerku Helenu, a četiri godine kasnije Đinu.