Aleksandra Bursać - Biografija



Datum rođenja: 26. oktobra 1988.
Mesto rođenja: Beograd
Prebivalište: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica
Žanr: Pop-folk
Visina: -

Facebook: Aleksandra @ Facebook
Instagram: Aleksandra @ Instagram
Youtube: Aleksandra @ Youtube



Aleksandra Bursać je srpska pop-folk pevačica koja je popularnost stekla učešćem u muzičkom takmičenju „Zvezde Granda“. Rođena je 26. oktobra 1988. godine u Beogradu, gde i danas živi i radi. Muziku je zavolela vrlo rano. Tu ljubav prema pesmi joj je prenela majka. Pevala je u horu „Kolibri“ i pohađala muzičku školu. Ipak, prekretnica se desila kada je prvi put na nastupu menjala drugaricu i kolegicu Marinu Visković. Tada ju je čuo muzički producent Žika Jakšić koji joj je predložio da se prijavi na „Zvezde Granda“. Prvi put je na ovom takmičenju učestvovala 2005. godine. Ostvarila je zapažen rezultat, ali nije uspela da se plasira u finale. Tri godine kasnije je izborila bolji plasman, te je snimila pesmu „Padale su kiše“.



Sa numerom „Kad mi kaže“ Aleksandra se predstavila na festivalu „Axal Grand“. Iako nije osvojila prvo mesto pesma je postala hit. Od 2012. do septembra 2019. godine objavila je singlove „Mala, mala“, „Jabuka“, „Slomljena od bola“, „Dobri momci ne postoje“, „Prva liga“, „O tebi“, „Grom“, „Čini mi se da sam se zaljubila“ i „Radim protiv sebe“. Pored toga, snimila je i duete „Suze kukavice“, „Lek za bolji život“, „Što te nema ljubavi“, „Znaš da volim te“ i „Manastir“.