Alen Muković - Biografija



Kratke informacije o: Alen Muković
Datum rođenja: 22. Februar 1988.
Mesto rođenja: Podgorica
Država: Crna Gora
Zanimanje: Pevač
Žanr: Turbo-folk

Facebook: Alen @ Facebook
Twiter: Alen @ Twiter
Youtube: Alen @ Youtube



Alen Muković je crnogorski pevač koji se proslavio učešćem u rijalitiju „Farma 5“. Rođen je 22. februara 1988. godine u Podgorici. Od porodice ima roditelje, sestru, suprugu i ćerku. Posebno mesto u njegovom životu zauzima majka koja mu je dala ime. Završio je osnovnu i srednju školu u rodnom gradu koji mu se nikada nije naročito dopadao. Kada je imao dvanaest godina, počeo je da radi u klubovima kao DJ i bio je učlanjen u udruženju DJ-eva Crne Gore. Porodica mu je pružala podršku pa je već sa sedamnaest godina snimio prvu pesmu „Na srcu kvar“. Ona je ubrzo postala veliki hit koji je obavezan na repertoarima diskoteka i klubova. 2006. godine je za Gold music objavio svoj prvi album „Ko da više“ na kome se nalazi osam numera: „Ko da više“, „Krivo ti je“, „Na srcu kvar“, „Ne traži me“, „Nipošto“, „Pitaj me“, „Slutiš i sumnjaš“, „Zauzeta“.



2009. godine je snimio dva singla: „Ne želim sada“ i „Priđi mi“ koji na you tube-u ima šest miliona pregleda. 2011. godine je objavio singl „Ti si ta“ za koji je uradio i spot.
2014. godine je sa nevenčanom suprugom Anom Malezović dobio ćerku Lanu. 2015. godine je postao učesnik rijalitija „Farma“, a predstavio se rečima: „Ja sam Crnogorac, bežim od rada.“ Za sebe kaže da je živac i da bi drugim učesnicima bilo bolje da ga ne diraju. Iako ga je supruga molila da je ne ostavlja samu sa detetom, Alen je nije poslušao. Zbog toga je Ana napustila njihovu porodičnu kuću u Novom Sadu i otišla je kod roditelja. Izjavio je da je njegov idol iz mladosti Kristijan Golubović, ali tokom rijalitija on je Alenu i drugim farmerima pretio zbog čega su saslušani u policiji. Ozbiljniju svađu je imao sa Jasminom Medenicom, a najteže mu je pao konflikt sa Stanijom koja je tvrdila da je zaljubljen u nju. Smatra da je ona pokazala svoje pravo lice i da laže zbog čega supruga nema šta da mu zameri. Na imanju je ostao do finala.



NAJPOPULARNIJA PESMA

Prema broju slušanja i pregleda na portalu YouTube, na datum 18.06.2019. godine najpopularnija Alenova pesma je „Priđi mi“ sa 13 376 670 pregleda.