Amela Zuković - Biografija



Kratke informacije o: Amela Zuković
Datum rođenja: 18. Novembar 1963.
Mesto rođenja: Sarajevo
Zanimanje: pevačica
Država: Bosna i Hercegovina
Žanr: turbo-folk, folk

Facebook: Amela @ Facebook



Amela Zuković, zvana Lili, je bosanska estradna umetnica rođena 18. novembra 1963. godine u Sarajevu. U rodnom gradu je završila osnovnu školu, dok se iz srednje saobraćajne ispisala zbog kafanskih tezgi koje je redovno posećivala. U detinjstvu je želela da postane učiteljica, ali život ju je odveo drugim putem. Od porodice ima sina Alisa koga smatra svojim najvećim uspehom i kome ne ume da kaže ne. Za sebe kaže da je emotivna osoba koja skoro svakoga dana plače, ali je i temperamentna, pa je najbolje ne dirati je kada je ljuta. Svojom najvećom greškom smatra to što nije rodila više dece. Najčešću laž koju o sebi čuje je da ne znam da peva, ali vremenom su ti zlonamerni komentari prestali da je pogađaju. Priznaje da je svašta krala, od voća do ljubavi. Dan ne bi mogla da zamisli bez cigareta, a noć bez gledanja televizije. Najviše novca troši na hranu i alkohol. Njena omiljena knjiga je „Tvrđava“ Meše Selimovića, a pevačica čije pesme najradije poručuje u kafani je Vida Pavlović. Omiljeni pevač sa kojim bi pristala i na snimanje eksplicitnih scena je Zdravko Čolić.



DISKOGRAFIJA

Imena ti ne znam (1983)
Iz inata (1985)
Karmen Ciganka (1987)
Neka ljubav caruje (1989)
Zoro moja, zoro plava (1991)
Dijete Sarajeva (1993)
Važi il’ ne važi (1994)
Tebe sreća prati (1995)
Žena kao ja (1997)
Kraljica bez krune (1999)
Daj, daj, igraj ti (2000)
Žena bez imena (2002)
Biću kriva (2005)
Novine (2006)
Odigrano pogrešno (2009)

Najpopularnija Pesma

Sudeći po pregledima na YouTube-u najpopularnija pesma joj je Žena kao ja snimljena sa Šerifom Konjevićem.