Ana Bekuta - Biografija



Kratke informacije o: Ana Bekuta
Datum rođenja: 6. Septembar 1959.
Mesto rođenja: Banja kod Priboja
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica
Žanr: Pop-folk

Facebook: Ana @ Facebook
Instagram: Ana @ Instagram
Web Sajt: Ana @ Web Sajt
Twiter: Ana @ Twiter



Ana Bekuta (rođena Nada Polić) je srpska pevačica narodne muzike. Rođena je 6. septembra 1959. godine u mestu Banja blizu Priboja gde je završila gimnaziju. Majka Milica, po zanimanju kuvarica, i otac Branko, zemljoradnik, trudili su se da ćerkama obezbede pristojne uslove za život uprkos oskudici sa kojom su se svakodnevno suočavali. Gordana-Nadežda je najstarije dete u porodici Polić i ima dve sestre Dobrilu i Milinu. Sa sedamnaest godina je zatrudnela nakon kratke veze sa čovekom čije ime ne želi da otkrije. Pošto su oboje bili mladi i nezreli, rastali su se i sva odgovornost je pala na maloletnu Gordanu-Nadeždu. Njeno odrastanje i tinejdžerski period obeležilo je menjanje pelena i brige zbog neizvesne budućnosti. Zbog pritiska koji su roditelji na nju vršili i straha od komentara okoline, morala je da ostavi dete u dom za nezbrinutu decu u Zvečanskoj ulici. Sin Igor je tamo ostao prvih osam i po meseci nakon čega ga je majčina porodica prihvatila. Njena prvobitna želja bila je da postane učiteljica što je naišlo na majčino odobravanje. Međutim, otac Branko koji je svirao frulu, podržao ju je u nameri da se bavi muzikom. 1974. godine zaradila je prvi honorar na takmičenju „Prvi glas Priboja“ na kome joj je pripala druga nagrada. Prvi angažman imala je sa dvadeset godina u hotelu Mileševa u Prijepolju. Na taj način upoznala je klavijaturistu Aleksandra Savića sa kojim je bila u braku deset meseci. Narednih pet godina je učila zanat pevajući po hotelima širom Jugoslavije.



DISKOGRAFIJA

1985 – Ti si mene varao (Cassette Album, 5114888, PGP-RTB, Beograd, Srbija)
1986 – Ti mi trebas (Cassette Album, 5115620, PGP-RTB, Beograd, Srbija)
1987 – Samo ti
1988 – Uvek Postoji Nada (Vinyl 12“ Album, LP, LPD-2001405, Diskos, Aleksandrovac, Srbija)
1989 – Stani, stani zoro (Vinyl 12“ Album, LP, 201375, PGP-RTB, Beograd, Srbija)
1991 – Tu sam ruku da ti pruzim (Cassette Album, 503797, PRP-RTB, Beograd, Srbija)
1993 – Pitas kako zivim (Cassette Album, 505096, PGP-RTS, Beograd, Srbija)
1995 – Taj zivot moj (CD Album, CD 401428, PGP-RTS, Beograd, Srbija)
1996 – Opet imam razlog da zivim (CD Album, CD 402147, PGP-RTS, Beograd, Srbija)
1998 – Sve je bolje od samoce (CD Album, CD 403941, PGP-RTS, Beograd, Srbija)
2000 – Kriv si samo ti (CD Album, CD 021, GRAND Production, Beograd, Srbija)
2001 – Svirajte mi onu pesmu (CD Album, CD 104, GRAND Production, Beograd, Srbija)
2003 – Dve suze (CD Album, CD 213, GRAND Production, Beograd, Srbija)
2005 – Brojanica (CD Album, CD 319, GRAND Production, Beograd, Srbija)
2006 – Manite se, ljudi (CD Album, CD 404, GRAND Production, Beograd, Srbija)
2009 – Blago Meni (CD Album, CD489, GRAND Production, Beograd, Srbija)
2013 - Hvala Ljubavi (CD Album, CD560, GRAND Production, Beograd, Srbija)
2018 - Ime Sreće (CD Album, CD716, GRAND Production, Beograd, Srbija)