Baki B3 (Andrija Đogani) - Biografija



Kratke informacije o: Baki B3 (Andrija Đogani)
Datum rođenja: 28. Novembar 1971.
Mesto rođenja: Beograd
Prebivalište: Zemun
Država: Srbija
Zanimanje: Pevač
Žanr: Pop, pop-folk

Facebook: Baki @ Facebook
Instagram: Baki @ Instagram
Youtube: Baki @ Youtube



Andrija Đogani, poznatiji kao Baki B3, je srpski pevač i igrač. Rođen je 28. novembra 1971. godine u Beogradu gde i danas živi i radi.



Odrastanje

Pored roditelja, ima brata i sestru, a stričeve Đoleta i Gagija Đoganija takođe smatra svojom braćom. Odrastao je u naselju Mirijevo, a kada je imao 8 godina, porodica se preselila u Zemun. Bakijev otac Isidor je radio u fabrici, ali počeo je previše da konzumira alkohol zbog čega su u kući stalno izbijale svađe. Voleo je da lumpuje po kafanama što se majci nikako nije sviđalo pa je odlazila kod svojih roditelja dok joj se muž ne otrezni. Da bi pobegla iz takvog okruženja, sestra se rano udala, brat je otišao svojim putem, a majka ih je napustila. Baki je jedini ostao, ali je često odlazio od kuće jer nije mogao da trpi oca. Nekada je to trajala par dana i spavao je u pokvarenim kolima ili u podrumu gde su mu društvo pravila deca čiji su roditelji takođe razvedeni. Par puta ga je policija vodila u Zvečansku, a zapamtili su ga i po sitnim krađama koje su se gomilale u njegovom dosijeu.
Od škole je završio tri razreda nakon čega je izbačen. Đole Đogani i njegova majka su počeli da se brinu o Bakiju i upisali su ga u večernju školu. Ipak, on je nastavio po starom i ubrzo je završio u zatvoru. Sa 15 godina je proveo 3 meseca u CZ-u, a nakon toga je prebačen u vaspitno-popravni dom u Kruševcu gde je ostao dve i po godine. Tamo je završio školu, a u posetu mu je dolazio Đole koji je nastavio da ga savetuje i da priča sa njim. U domu je imao prilike svašta da vidi i da upozna različite ljude. Sa nekima od njih je oraganizovao bekstvo koje im je pooštrilo kaznu. Posle doma, robijao je u valjevskom zatvoru u kome su mu društvo pravili ozbiljni kriminalci i ubice. Kratko je bio i u Padinskoj skeli zbog telesnih povreda koje je nekome naneo. Priznaje da je često razmišljao kako je samoubistvo jedini izlaz iz njegove situacije, ali razum ga je sprečavao da tu suludu ideju sprovede u delo. Bakijevo pravo ime glasi Bajrus što u prevodu znači cvet. Pošto mu se ranije nije dopadalo i stvaralo mu je probleme prilikom prelaska granice, promenio ga je u Andrija.



Karijera

Počeo je da igra u plesnoj školi Đogani Fantastiko koju je vodio njegov stric Đole pa se njih dvojica smatraju začetnicima densa. Pojavio se u spotovima Ivana Gavrilovića, Funky G-ja, itd. U tome je nalazio veliku utehu i zadovoljstvo, a stvari su krenule na bolje kada je upoznao Ivanu koja mu je pomogla da svoj život dovede u red. 1996. godine je od nje pozajmio 1000 maraka i snimio je pesmu „5 minuta“, dok mu je Đole Đogani pomogao oko ostalih pesama. Album je izašao u izdanju produkcijske kuće Centro Scena. Na njemu se našlo 9 pesama: „5 minuta“, „Nema pravde“, „Intro“, „Ti voliš me“, „Ljubav mi daj“, „Zbog nje“, „Dobro izgleda“, „Odlazim, bežim“, „Ti voliš me“. Nekoliko numera se posebno izdvojilo i Bakiju je obezbedilo veliki broj obožavalaca. Za prve dve je uradio spotove.
1997. godine je objavio drugi album pod nazivom „Govorim o ljubavi“ za Centro Scenu. Na njemu su pesme: „Govorim o ljubavi“, „Ljut sam kao pit“, „Nebo spušta se“, „Ja sam lud“, „Sudar“, „Olovna ruka“, „Život si ti“, „Aktuelan stan“. Najveći hit je postala numera „Olovna ruka“ za koju je snimio spot. 1999. godine je započeo saradnju sa City records-om snimivši album „Blokada“ na kome su pesme: „Blokada“, „Keš“, „Mrak“, „Daću sve“, „Koga ljubiš“, „Nikad više“, „Hajde“, „Modro oko“.
2001. godine je ponovo za City records izdao album pod nazivom „Da nema me“ na kome se, osim naslovne pesme koja je postala najveći hit, nalaze i: „Potonuo sam skroz“, „Jednom se voli“, „7, 8 puta“, „Tanana“, „Mislio sam“, „Ostaću sam“, „100 srca“, „Ljubav za ljubav“.
2007. godine, nakon višegodišnje pauze, za VIP records je objavio peti album „Kao grom“ sa pesmama: „Halo, halo“, „Ne da mi mira“, „Reci mi da znam“, „Ljubavna mašina“, „Kao grom“, „Luda, glava pijana“, „Čovek koji trag ne ostavlja“.
2010. godine je nastavio saradnju sa City records-om i snimio je album „Pazi“ sa pesmama: „Tvorza“, „Molim se Bogu“, „Pazi“, „Dekodiraj“, „Daleko si“, „Malena“, „Kad-tad“, „Gori vatra“. Za naslovnu numeru je uradio spot.
2011. godine je izdao album „Plavi led“ sa pesmama: „Jedini čovek“, „Plavi led“, „Vrag“, „Zovi“, „Frka mi je za njom“, „Bojana“, „Mala“, „Poslednji poziv“. Za numere „Zovi“ i „Bojana“ je snimio spotove. 2012. godine je objavio singlove: „Poslednji poziv“, „Kopakabana“ i „Ravaq“ (duet sa Đoletom Đoganijem i Lepim). Osim ovog dueta, u karijeri je, devedesetih godina, snimio još dva. Prvi je „Kažeš da me voliš“ sa Vesnom Vukelić Vendi, a drugi je „Ljubomora“ sa Romanom Panić. 2010. godine je prvi put bio na „Farmi“ gde se zainteresovao za jednu od učesnica, Katarinu Živković. Tu se našla i Vendi sa kojom je, ako je verovati žutoj štampi, imao avanturu devedesetih godina. Izjavio je da mu je nudila seks, ali da mu više nije zanimljiva. Farmeri su tvrdili da je bio intiman sa Sanjom Stojanović koja je to negirala. 2012. godine mediji su objavili da je kratko bio u vezi sa koleginicom Nelom Bijanić i da su dobili poziv da učestvuju u rijaliti programu „Parovi“. 2015. godine je drugi put ušao na „Farmu“ maskiran u starletu koje je, na taj način, isprozivao. 2016. godine snimio je album „Otrov u medu“ i singl „Sve bi to ti“. 2018. godine Andrija ulazi u rijaliti Parove.

Diskografija

Govorim o ljubavi (1997.)
5 Minuta (1997.)
Blokada (2000.)
Da nema me (2001.)
Kao grom (2007.)
Otrov u medu (2016.)



Privatni Život

1996. godine je oženio Ivanu i njihov brak je trajao četiri godine. Ćerku Anđelu su dobili 1999. godine i zbog nje su ostali u dobrim odnosima. Ivani je zahvalan jer je vodila računa o njenu i njegovoj karijeri, ali smatra da su bili suviše mladi i da nisu znali šta žele u životu. Tvrdi da za ćerku uvek ima vremena i da se trudi da joj pruži sve ono što nije dobio od svojih roditelja. Prema njoj je iskren i ne krije svoju prošlost, već je savetuje kako ne bi ponovila njegove greške. Uprkos teškom životu, Baki se trudi da bude pozitivan i da ostane vedrog duha zbog kog se oseća.

Najpoznatija Andrijina pesma je „Olovna ruka“ iz 1997. godine. Na portalu YouTube ima preko 10 miliona pregleda na datum 09.10.2018. godine.