Danijela Vranić - Biografija



Kratke informacije o: Danijela Vranić
Datum rođenja: 7. novembar 1975.
Mesto rođenja: Valjevo
Prebivalište: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica
Žanr: Turbo-folk, folk

Danijela Vranić je srpska folk pevačica. Poznata je pod nadimkom „kraljica splavova“. Rođena je 7. novembra 1975. godine u Valjevu. Talenat za muziku je nasledila od majke Andrijane i oca Mirka. Kao mala je naučila da svira klavir i trenirala je atletiku. Sa šesnaest godina je otišla iz roditeljskog doma i samu sebe je izdržavala radeći kao manekenka, bebi siterka, a zatim kao pevačica. Pošto potiču iz patrijarhalne sredine, roditelji je u tome nisu podržali. Završila je srednju poljoprivrednu školu i upisala je studije menadžmenta na Univerzitetu Braća Karić, ali ih nije završila. Imala je kućnog ljubimca, iguanu Laleta, za koga je bila posebno vezana. Njena omiljena boja je bela, a broj nula. 2006. godine Danijela je snimila prvi album pod nazivom „Da ne vidi ona“ koji je objavila Grand produkcija. Osim naslovne pesme, na njemu su se izdvojile: „Ne mogu godinama“, „Voli me, ne voli“ i „Ti mi nisi siguran“. 2012. godine je izdala drugi album za produkcijsku kuću City Records. Najveći hitovi su postale sledeće numere: „Poželi me u ponoć“, duet „Niko kao ti“ koji je otpevala sa kolegom Acom Lukasom i „Nemoj da me žalite“ koja je, sa milion pregleda, ujedno i njena najslušanija pesma na you tube-u. Sarađivala je sa: Kikijem Lesendrićem, Aleksandrom Milićem Milijem, Marinom Tucaković, Jelenom Trifunović, itd. Zaštitni znak ovog albuma je ptica Fenix koja simbolizuje neuništivost i ponovno rađanje.



2012. godine policija ju je jurila po gradu, a zatim i zaustavila zbog vožnje u pijanom stanju. Imala je 1,84 promila alkohola u krvi. Tvrdili su da je bila bahata, da im je pretila i da ih je vređala zbog čega su je priveli i zatvorili. U zatvoru je provela jednu noć. Odlukom Prvog osnovnog suda, Danijela i njena sestra Jasmina su osuđene na šest meseci zatvora, uslovno na godinu dana, zbog napada na policajce. Nakon toga su joj mnogi prijatelji okrenuli leđa i česti su bili komentari da je ovo kraj jedne velike karijere. Danijela smatra da nema problema sa alkoholom i tvrdi da retko pije. Pošto je često bila pod stresom i petnaest godina je nastupala noću, štitna žlezda joj je proradila i prouzrokovala hormonski poremećaj. Danijela se poprilično ugojila i zbog ogromne želje da smrša, u teretani je slomila nogu. Imala je sukob sa Mandom Popović, bivšom devojkom albanskog biznismena Ćazima Osmanija, koja ju je izbacila iz kafane. Mediji su je povezivali sa Darkom Šarićem za koga je rekla da joj je prijatelj, Legijom, Miodragom Kostićem, Vladimirom Božovićem, bivšim inspektorom MUP-a Srbije, i Dragoslavom Kosmajcem, najvećim narko-dilerom na ovim prostorima, ali Danijela je tvrdila da sa njima nije imala ništa. Bila je u vezi sa srpskim preduzetnikom Matijom Ćorkovićem, koji u Berlinu poseduje nekoliko restorana, agenciju za organizaciju koncerata i firmu za iznajmljivanje limuzina. Jedan visoki funkcioner joj je poklonio konja, ali nije želela da otkrije njegovo ime. Volela bi da ima porodicu i da se ostvari kao majka. Uslovi koje njena srodna duša mora da ispuni su da bude tradicionalan i da nema profil na Facebook-u.
Sudeći prema broju slušanja na portalu YouTube, Danijelina najpopularnija samostalna pesma je „Nemoj da me žalite“ sa 1 100 000 pregleda na datum 02.01.2017. godine.