Dara Bubamara (Radojka Adžić) - Biografija



Kratke informacije o: Dara Bubamara (Radojka Adžić)
Datum rođenja: 21. Maj 1976.
Mesto rođenja: Novi Sad
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica
Žanr: Pop-folk

Facebook: Dara @ Facebook
Instagram: Dara @ Instagram
Youtube: Dara @ Youtube
Twiter: Dara @ Youtube



Radojka Kvesić rođena Adžić, poznatija kao Dara Bubamara, je srpska pop-folk pevačica. Rođena je 21. maja 1976. godine u Novom Sadu. Udana je za preduzetnika Milana Kvesića. Dara je još u osnovnoj školi pokazala interesovanje za muziku i glumu. Učlanila se u hor i sa 11 godina je počela da učestvuje na manifestacijama kao što je Muzički tobogan gde je pevala i imitirala poznate ličnosti. Lepa Lukić ju je ugostila na svom koncertu i bila je oduševljena Darinim glasom. Na Zmajevim dečjim igrama je predstavljala Vojvodinu sa pesmom „Svetski fol Rock and Roll“ i osvojila je prvu nagradu. Dve godine kasnije je kao najmlađa učesnica pobedila na takmičenju „Najlepši glas Jugoslavije“. Kada je završila osnovnu školu, želela je da nauči pesme i da vežba glas pa je oca pitala da peva u kafani. On joj je to dozvolio pod uslovom da uvek bude u pratnji starije osobe. Prvo je slušala Madonu i Majkla Džeksona, a kasnije su joj se dopale Ceca, Lepa Brena i Dragana Mirković koje smatra svojim uzorima.



Lični Život

Radojka ima mlađeg brata Zorana. Majka Milica je radila kao servirka u bolnici, a otac Pero kao vozač u gradskom prevozu. Iako nisu mogli mnogo toga da im priušte, pevačica im je zahvalna što su ih izveli na pravi put. Dara je 5 godina bila u braku sa biznismenom Lazarom Dugalićem Lakijem koji je dugo bio u zatvoru. 2007. godine pevačica je upoznala srpskog biznismena Milana Kesića koji živi u Parizu. Nastupala je u njegovom lokalu i posle šest meseci zabavljanja su se verili. Priredio joj je iznenađenje i organizovao je večeru i vatromet na Petrovaradinskoj tvrđavi, kao i ogroman poklon kod sata. 3. avgusta 2008. godine par se venčao u novosadskom hotelu „Park“ u kome je bilo 500 zvanica. Darina i Milanova svadba se smatra svadbom veka i procenjuje se da je u nju uloženo oko 120.000 evra. Mladenci su se vozili u limuzini, kočijama, imali su vatromet i tortu od 80 kg. Dara je kasnije izjavila da su bili u gubitku jer su mnogi rođaci, umesto novca, poklanjali lampe i druge nepotrebne stvari. Medeni mesec su započeli krstarenjem na prekookeanskom brodu „Queen Mary 2“, a zatim su obilazili Ameriku. Pevačica je tada zatrudnela i 2009. godine je na svet donela 3,9 kg teškog dečaka Konstantina. Porodila se carskim rezom u ginekološkoj bolnici u Parizu, a odmah su je posetili muž, brat, otac i majka koja je tada prvi put sela u avion.



2011. godine joj je preminula majka što je pevačica veoma teško podnela. Prekinula je letovanje i odmah je otišla u Novi Sad, a nastupe je otkazala. Dara je poznata po brojnim svađama, a svoj veliki hit „Karera“ je posvetila koleginicama koje smatra da su ljubomorne na ono što je postigla u životu. Sa pevačicom Sekom Aleksić je bila u dobrim odnosima, ali razdor je počeo kada je Seka zbog nastupa propustila Darinu svadbu. Pevačica je blogerki Zorani poručila da je poznata po tome što je bila sa mnogim fudbalerima zbog čega joj je nadimak FK Partizan. Šminkerka Jelena Maćić je izjavila da je plastični hirurg silikone za zadnjicu ugradio u Darine grudi na šta je pevačica odgovorila da ne zna ko je dotična. Željka Šašića i Vesnu Vukelić Vendi je nazvala neuspešnim šizofreničarima koji joj zavide na bogatstvu. Marinu Tucaković je nazvala alkoholičarkom, a nije zaobišla ni Sanju Marinković, Vericu Rakočević i Sašu Vidića. Najozbiljniji sukob ima sa Jelenom Karleušom koja je izjavila da će je tužiti. Jedina osoba sa kojom se Dara slaže je Ceca, a sa Acom Lukasom je zakopala ratne sekire. Iako su mnogi tvrdili da Dara ima samo osnovnu školu, ona je izjavila da je završila Srednju saobraćajnu školu i francuski jezik na univerzitetu Sorbona u Parizu. Veliku neprijatnost je doživela na ciriškom aerodromu kada je kažnjena sa 5.000 franaka jer je nosila lažne „Luj Viton“ kofere. Stvari je morala da premesti u najlon kese. U decembru 2016. operisala je slepo crevo, zbog čega je morala da otkaže sve zakazane decembarske nastupe. Dara je visoka 158 cm, a teška 56 kg. Izjavila je da je grudi povećala edukativnom ishranom, ali mnogi tvrde da je ugradila silikone. U novinama je pisalo da je smanjila listove i povećala zadnjicu, ali pevačica to nije komentarisala. Liniju održava tako što pazi na ishranu i vredno trenira u teretani.



Sex Skandal

2014. godine u javnosti su se pojavile Darine slike pod tušem na kojima ima samo donji deo kupaćeg kostima. U novinama su izašli natpisi da je pevačicin suprug besan i da će tražiti razvod što se nije dogodilo. Godinu dana kasnije Dara se našla usled seks-afere jer su se u žutoj štampi mogle videti fotografije na kojima se gola samozadovoljava. Pevačica je tvrdila da su eksplicitne slike i poruke namenjene njenom suprugu, ali Blic je objavio da Dara ima ljubavnika, 13 godina mlađeg fudbalera Štutgarta, Filipa Kostića. U martu 2019. na svom Instagram profilu objavila je snimak kako oralno obrađuje plastični dildo, a zatim nakon par minuta obrisala klip i izvinula se pratiocima sa saopštenjem da je pritisla pogrešno dugme i da je to bila samo vežba.



Diskografija

1989. godine se pridružila grupi „Dara Bubamara Šou Bend“ kojoj je bila potrebna pevačica. Prvo su nastupali u Novom Sadu, a kasnije u beogradskom hotelu „Taš“ koji je postao sinonim za dobar provod. Njihov repertoar se razlikovao od svega što je tada postojalo jer su pevali na engleskom, španskom i srpskom i pravili su odličnu atmosferu. Dara je tada počela da zarađuje velike honorare i ozbiljno se posvetila ovom poslu. 1991. godine su uradili prvi album koji je izdala muzička kuća Diskopan. Osim naslovne pesme „Vodi me kroz život“, na albumu se našlo još sedam numera: „Hajdemo negde noćas“, „Igraj, igraj“, „Pukni, srce“, „Dođe mi da vrisnem“, „Lažu te, lažu“, „Još ima dobrih ljudi“, „Srećna žena“. 1993. godine su snimili veliki hit „Košava sa Dunava“ koji je oborio sve rekorde slušanosti. Sarađivali su sa Ljubom Aličićem, Luisom i Borom Đorđevićem. Za PGP RTS je izašao istoimeni album sa još devet pesama: „Mesečina“, „Kao led, kao žar“, „Sele moja“, „Školska ljubav“, „Nema šanse“, „Kunem te“, „Plamen sreće“, „Žika“, „Umiru zore“. Uprkos uspehu koji su postigli, članovi benda su se razišli, a Dara je zadržala ime. 1994. godine pevačica je objavila prvi solo album pod nazivom „Željo moja“ koji ju je učinio još popularnijom. Na njemu su numere: „Dosada“, „Maler“, „Protiv sebe ne mogu“, „Volim da te volim“, „Zumba“, „Željo moja“, „Mala“, „Za tvoju ljubav“. 1996. godine je nastavila da niže uspehe sa albumom „Ja neću da ga vidim“ na kome su sve pesme naišle na dobar prijem publike. Na albumu se našlo još sedam hitova: „Sve devojke“, „Juče sam“, „Mogu ja bez tebe“, „Bilo je proleće“, „Trebaš mi“, „Nemoj da brineš, mali“, „Nisam ja dete“. 1997. godine je u saradnji sa ZAM-om objavila album „Dunav“ na kome su numere: „Dunav“, „Niti me ljubiš, nit’ me drugom daješ“, „Svi su tu kao nekada“, „Neka pukne grom“, „Ćuti, ne govori“, „Novi Sad – Beograd“, „Kraj sezone“, „Samo jednom još te molim“, „Nikad više, ljubavi moja“, „Tamburaši moji, svirajte mi vi“. 1999. godine Dara je za ZAM snimila album sa pesmama: „Nisu to kiše“, „Kad se vratiš, biću daleko“, „Izdali smo našu ljubav“, „Ne verujem tvojim očima“, „Lepi, a verni“, „Golube“, „Njemu sreća, meni bol“, „Ti si kao i ja“, „Ne treba mi to“, „Bolje da ne znam ništa o tebi“. 2001. godine je promenila imidž i objavila album „Dvojnica“ za koji je snimila zanimljiv spot. Osim ove, na albumu se našlo još devet numera: „Oko stola“, „Ako poželiš“, „7 gora, 7 mora“, „Samo napred“, „Jače, jače“, „Aj odlazi“, „Spremaj srce“, „Kilometri tuge“, „Sto života“. 2003. godine je započela saradnju sa Grand produkcijom i izašao je album „Polje jagoda“. Na njemu se nalazi deset numera: „Polje jagoda“, „Već sam navikla“, Trn u oku“, „Iz dana u dan“, „Bez tebe“, „Da nije ovo srce u grudima“, „Javite mi, javite“, „Vero, nevero“, „Zaboravi me, moja ljubavi“, „Pevam, a duša mi plače“.



2005. godine za Grand objavljuje drugi album sa pesmama: „Bez milosti“, „Ovo neće izaći na dobro“, „Sebična“, „Mojih 5 minuta“, „Ne gledaj me tako“, „Prva do prve“, „Pusti me da te zaboravim“, „Lažne ljubavi“, „Ako umrem ove noći“. 2007. godina se može smatrati prekretnicom za Daru jer je tada snimila album „Dodirni me“ koji je postao najprodavaniji i najslušaniji u njenoj karijeri. Na njemu se izdvojio veliki broj hitova, a oni su: „Dobro jutro nikome“, „Zidovi“, „Neka malo“, „Trese mene ljubav,trese“, „Raskidam“, „Folirantu, prevarantu“, „Ništa od inata“, „Gar“, „Od kad nema te“, „Pali, mali“, „Možeš da mi uzmeš sve“. Pevačica je imala veliki broj koncerata po celom svetu i našla se na samom vrhu muzičke scene. 2008. godine je učestvovala na Grandovom festivalu sa duetom „Uzmi ili ostavi“ koji je otpevala sa Nikolom Rokvićem. Sa orkestrom Gorana Bregovića je uradila pesmu „Zamisli“. 2010. godine je napustila Grand jer se posvađala sa Sašom Popovićem. Dara je u album uložila 70.000 evra, a direktor Granda nije želeo toliko da joj isplati. Odlučila se za nepoznatu izdavačku kuću KCN jer je bila uverena da će uspeti iako su joj mnogi predviđali propast. Pored hitova „Sangrija“ i „Mami, mami“, na albumu su se našle numere: „Nemam elana“, „Ona te pali“, „Ne planiram“, „Izađi sam“, „Ti i ja minus ona“, „Loša ljubav“, „Bludni sin“, „Mili moj“, „Ne čujem“, „Devojka na 12 sati“. Sarađivala je sa reperima Big Ali i Majk Santino. 2011. godine je snimila duet sa Cvijom pod nazivom „Noć za nas“. U spotu za ovu numeru se pojavila starleta Soraja Vučelić koja zbog provokativnog stajlinga nikoga nije ostavila ravnodušnim. Takođe je uradila singl „Galama“ koji je propraćen visokobudžetnim spotom. 2012. godine je objavila singl „Delete“ i duet „Pogledom te skidam“ sa Bojanom Bijelićem. Obe pesme su za veoma kratko vreme zabeležile nekoliko miliona pregleda na You tube kanalu. 2013. godine je u izdanju City records-a izašao album koji predstavlja krunu Darine karijere. Na njemu su se našli hitovi: „Pusti tu priču“, „Džoni, Džoni“, „Volim sve što ne valja“, „Morena“, „Sklonite me, drugovi“, „Vozi me, vozi“, „U glas“, „Pesma za mamu“, „Neka zna“, „Tebi nije ništa sveto“, „Kraljica ogledala“, „Javi se, javi“, „Balkanac“. 2014. godine Dara je snimila singlove: „Opasan“, „Kraj i tačka“, „Karera“, „Uvek kad popijem“ (duet sa DJ Shonetom i MC Yankoom) i „Nepopravljiva“ (duet sa Mladenom Cvetanovićem). 2015. godine je na Grandovom festivalu izvela numeru „Žena zmaj“ koju je uradio reper Rasta. Pesma je u R&B fazonu i Dari je donela nagradu publike. Još je objavila singlove „Volim sve što vole mladi“ i „Neću kući“. Početkom 2016. godine snimila singl „Nevolja“, a kasnije iste godine izdala je singl sa Marconi MC-ijem pod nazivom „Može nam se može“. U 2017. godini nakon četiri godine pauze izdaje album pod nazivom „2017“, sa numerama „Ekstravagantno, Biografija, Pogrešan, Otrov, Lepotica i Zver , Bitanga, Diskonekt, Nezvani Gost, Takva Kakva Sam, Ne Mogu Bez Tebe“. Tokom 2018. godine izbacila je tri singla pod nazivima „All Inclusive“, „Nikad ne reci nikad“ i Amnezija.
Najpopularnija Darina pesma sudeći prema broju slušanja na portalu YouTube je „Opasan“ sa 24 miliona pregleda na datum 12.03.2019. godine.