Davor Badrov - Biografija



Kratke informacije o: Davor Badrov
Datum rođenja: 21. septembar 1992.
Mesto rođenja: Vitez
Država: Bosna i Hercegovina
Zanimanje: Pevač
Žanr: Turbo-folk
Visina: 175 cm
Težina: 69 kg
Supruga: Ines Blažević

Facebook: Davor @ Facebook
Instagram: Davor @ Instagram
Youtube: Davor @ Youtube



Davor Daki Badrov je bosansko-hrvatski pevač narodne muzike koji je karijeru započeo kada je imao 15 godina. Rođen je 21. septembra 1992. godine u Vitezu, gradu u centralnoj Bosni i Hercegovini. Otac mu se zove Zoran Badrov i on je njegov menadžer. 2007. godine je snimio prvi album pod nazivom „Prva ljubav“, a objavila ga je izdavačka kuća Vip music. Na njemu su se izdvojile sledeće numere: „Zbogom za kraj“, „Helena“, „Daj mi, grlice“ i „Bižuterija“. 2009. godine Davor je počeo da sarađuje sa BN music-om i na njegov 17. rođendan izašao je drugi album „Jedina“. Publika je najbolje prihvatila pesme: „Momačka“, „Miriše“, „Najdraža“, „Nisi bila iskrena“ i „Jedina“.
2010. godine je objavio album čiji je naziv „Ja baraba sve joj džaba“. Najslušanije numere su bile: „Ja baraba sve joj džaba“, „Ne brini, oče“, „Apaurin“ i „Svanut će zore“.



2011. godine je izašao album „Pravo na ljubav“. Snimio ga je u studiju „Hazard“ koji se nalazi u gradu Bugojno. Sve tekstove je napisao Muharem Haro Hazikardić, a producent je bio Mirza Hadžiahmetović. Izdvojile su se pesme: „Subota je ludilo“, „Bivša draga“, „Sklonite čaše, drugovi, sa stola“, „Ludo ljeto“, „Volim te“ i „Pravo na ljubav“. U septembru iste godine mu je dodeljena nagrada Oskar popularnosti za pevača godine, ali nije mogao da prisustvuje ceremoniji jer je bio u bolnici, na intenzivnoj nezi, zbog ekstremno visokog krvnog pritiska. Umesto njega, nagradu je preuzeo Muharem Haro Hazikardić. U proleće 2012. godine je održao nekoliko koncerata u Sjedinjenim Američkim Državama. 2013. godine je izašao album pod nazivom „Davor Badrov“. Najveći hitovi su bili „Baraba sa Balkana“ i „Baja iz Svilaja“. Objavio je i dva singla: „Na ex“ i „Čekam te“. 2014. godine je promovisao singlove: „Nevjerna“, „Moja jedina“, „Duša mangupska“ i „Pile moje“. 2015. godine je snimio singlove: „Kraljica dobrog provoda“, „Hitna pomoć“, „Pola kafane“ i duet „Dijelimo sve na pola“ sa DJ SNS-om.
2016. godine je objavio pesmu „Đubre malo“.



Davor je u novembru 2012. godine zaprosio svoju devojku Ines Blažević iz Zenice. 26. jula 2013. godine su se venčali. Mediji su objavili da je pevača napustila supruga kada je videla fotografije sa snimanja spotova za pesme „Kraljica dobrog provoda“ i „Hitna pomoć“. Nije joj se dopalo što u njima dominiraju intimne scene sa manekenkom Anjom, jednom od najtraženijih u Srbiji. Ipak, posle nekoliko dana, par se pomirio. Takođe su se pojavili natpisi da je Davor bio na spisku ljubavnika kontroverzne starlete i rijaliti zvezde Atine Ferari.