Emir Habibović - Biografija



Kratke informacije o: Emir Habibović
Datum rođenja: 8. april 1985
Mesto rođenja: Bar
Prebivalište: Bar
Država: Crna Gora
Zanimanje: Pevač
Žanr: Folk

Facebook: Emir @ Facebook
Instagram: Emir @ Instagram
Youtube: Emir @ Youtube
Web Sajt: Emir @ Web



Emir Habibović je crnogorski pevač narodne muzike koji je prepoznatljivost stekao pesmama „Dajte mi jednu bar“, „Volja Božija“, „Živim al’ nisam živ“, „Nisam onaj čovek od pre“ i drugima. Rođen je 8. aprila 1985. godine u Baru. Sa suprugom Anđelom Habibović živi u rodnom gradu. Ima dva sina Enesa i Ariana, te ćerku Alinu. Habibović je muzikom počeo da se bavi sa 15 godina. Prvi singl pod nazivom „Ja verovah jednoj ženi“ je objavio 2003. godine. Njime je najavio album „Dajte mi jednu bar“ koji se u prodaji pojavio 2004. godine. Od tada do 2018. godine snimio je još tri CD-a, te dobio priliku da sarađuje sa svojim muzičkim idolom, pokojnim pevačem i kantautorom Šabanom Šaulićem. Habibović je gostovao na Šaulićevom koncertu 2018. godine u beogradskoj Areni, a tada ga je poznati pevač najavio kao svog naslednika. U čast Šabana Šaulića Emir je najavio izlazak novog albuma sa 15 pesama, od kojih su pet obrade Šaulićevih najvećih hitova u njegovoj interpretaciji, a u pratnji Orkestra Borka Radivojevića i Enerdži benda.



Detinjstvo i muzički počeci

Emir Habibović je rođen 1985. godine u Baru na crnogorskom primorju. Odrastao je sa roditeljima i dvojicom braće od kojih je jedan takođe pevač, a drugi kuvar. Pre nego što je shvatio da želi da se bavi muzikom Emir je trenirao fudbal. Bio je jedna od najvećih mladih nada u svom gradu. Međutim, 2000. godine je konačno doneo odluku da kopačke zameni mikrofonom, te se potpuno posvetio izgradnji muzičke karijere. Poput većine mladih pevača nastupao je u kafanama, klubovima i diskotekama, prvo u rodom gradu, a potom i u drugim gradovima u Crnoj Gori.



Karijera

Emir Habibović je prvi sing pod nazivom „Ja verovah jednoj ženi“ objavio 2003. godine. Usledila je saradnja sa Produkcijskom kućom „Grand“ koja je objavila njegov album „Dajte mi jednu bar“. Na njemu su se, pored naslovne, našle i numere „Gde si bila od 9 do 2“, „Deset dana, deset noći“, „Hiljadu rana“, „Krvopija“, „Briši suze“ i druge. Većinu pesama je napisao i komponovao Draško Savić, dok je za aranžmane bio zadužen Nenad Nikolić Patalo. Četiri godine kasnije je u saradnji sa Diskografskom kućom „Mega sound“ snimio CD pod nazivom „Ljubav prolazna“. Na njemu su bile još i numere „Gde je žena“, „U životu bez tebe“, „Mina, „Prsten“ i druge. S ovog albuma su se posebno izdvojile pesme „Sukob generacija“ i „Sejo moja“ koje je Emir snimio sa Šabanom Šaulićem i Snežanom Đurišić.
Na novi materijal njegova publika je morala da čeka čak šest godina, a Habibović je za to vreme nastupao širom regiona. Album „Nisam ja onaj čovek od pre“ u prodaji se pojavio 2014. godine.
U međuvremenu je Habibović ostvario dečački san da sarađuje sa Šabanom Šaulićem na svom novom albumu. Rezultat je bio CD „Ne otpisuj me“ koji je objavio 2018. godine. Šaulić je napisao muziku i tekstove za pesme „Ko je tebe lažno ljubio“ i „Ispričaću svima“.



Privatni život

Emir Habibović je rođen i odrastao u Baru. Pre nego što je kročio u svet muzike bavio se fudbalom. Sa prvom suprugom je 2013. godine dobio sina Enesa. Njegov prvenac je krenuo očevim stopama, te se aktivno bavi fudbalom. Pevač se pohvalio da je Enes jedna od mladih nada škole fudbala španskog kluba Real Madrid. Ipak, prvi brak nije opstao, a Emir je nekoliko godina nakon razvoda upoznao Anđelu, sa kojom se venčao i u septembru 2015. godine dobio ćerku Alinu. Emir i Anđela su nakon toga dobili i sina Ariana, a pevač ističe da se uvek trudi da svaki slobodan trenutak provodi sa decom.
Kako se navodi u njegovoj biografiji na zvaničnom veb sajtu, Habibović je ljubitelj kvalitetnog humora, dobre hrane i tamburaša. Privatno se družio sa pokojnim Šabanom Šaulićem, a bliski prijatelji su mu i harmonikaš Miroljub Aranđelović Kemiš i njegova supruga pevačica Zorica Brunclik. Premda je duže vreme prisutan na domaćoj javnoj sceni, Habibović nije često na meti tabloida. Kako je jednom prilikom rekao, sve o čemu se moglo negativno pisati o njemu, preživeo je pre nego što je stekao popularnost u kojoj trenutno uživa. Emir Habibović je jedan od najtraženijih pevača narodne muzike na estradi. Premda se trudi da ispoštuje svoju publiku, uloga u kojoj najviše uživa je uloga oca.



Diskografija

Albumi
2004. Dajte mi jednu bar
2008. Ljubav prolazna
2014. Nisam ja onaj čovek od pre
2018. Ne otpisuj me

Singlovi
2016. Mali dečak moj
2016. Prevara
2016. Idi s njim
2017. Ona je ta
2020. Anđele moj