Ena Popov - Biografija



Kratke informacije o: Ena Popov
Datum rođenja: 9. oktobar 1986
Mesto rođenja: Novi Sad
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica, voditeljka
Žanr: Pop, folk, turbo-folk
Visina: 169 cm
Težina: 64 kg
Suprug: Nenad Čanak

Facebook: Ena @ Facebook
Instagram: Ena @ Instagram
Twiter: Ena @ Twiter



Ena Popov je srpska pop-folk pevačica i voditeljka. Popularnost je stekla u rijaliti programu „Veliki brat“. Rođena je 9. oktobra 1986. godine u Novom Sadu.



Njeni roditelji su Stevan, vlasnik privatne firme, i Miljana, urednik zabavnog programa na TV Jesenjinu. Ena je bila nestašno dete i više se igrala sa dečacima. Pohađala je osnovnu školu „Sonja Marinković“. U tom periodu je trenirala odbojku. Završila je srednju ekonomsku školu i upisala je Fakultet za preduzetni menadžment na Univerzitetu Braća Karić. Ena je voditeljsku karijeru započela kada je bila tinejdžerka. Prvo je na TV Novi Sad vodila „Hit dana“, a zatim na Kanalu 9. Na TV Jesenjinu je imala autorsku emisiju „Marmelada“. 2006. godine je ušla u kuću „Velikog brata“ u kojoj se zadržala 92 dana. Započela je vezu sa Markom Miljkovićem, DJ-em iz Brusa. Mediji su pisali da su oni imali prvi seks u domaćem rijalitiju. Ena je to demantovala, a Marko je potvrdio.



Kada je izašla iz kuće, Ena se pojavila u Novogodišnjoj emisiji Svetlane Cece Ražnatović. 2007. godine je sa Markom vodila muzičko takmičenje Zvezde Granda. Ubrzo su raskinuli vezu. 2008. godine Ena je snimila album „Prvo od mene“ koji je objavila Grand produkcija. Sarađivala je sa Blizancima, Banetom Opačićem, Sašom Miloševićem, itd. Na CD-u su se našle pesme: „Na meni tope se“, „K’o u pesku zrno zlata“, „Prvo od mene“, „Uči sam da zaspiš“, „Baj, baj, milo moje“, „Mrvice“, „Oči moje plave“ i „Naivna“. 2009. godine pevačica se takmičila u plesnom šou „Plesom do snova“. Sa partnerom Markom Mitrovićem je stigla do polufinala. Početkom 2010. godine je ponovo učestvovala u „Velikom bratu VIP“ i u kući je ostala do samog kraja. Osvojila je srca dvojice sustanara, Aldena i Milana Marića Švabe, ali im je dala do znanja da joj se ne dopadaju. 2011. godine je sa Andrejem Maričićem vodila zabavnu emisiju „Autostoperi“. 2012. godine su Ena i Marija Lazić bile voditeljke emisije „Tačno u podne“ koja se emitovala na Pink televiziji.



Privatni život Posle Marka Miljkovića, mediji su Enu povezivali sa fudbalerom Gojkom Kačarom. Pisali su da se par verio, ali i to da je Gojko prevario Enu sa starletom Stanijom Dobrojević. Od 2012. godine pevačica je u vezi sa novosadskim biznismenom Nenadom N. Čankom. On je poznat po tome što se zabavljao sa voditeljkom Tatjanom Vojtehovski. U februaru 2015. godine je rodila ćerku Riju, a porođaju je prisustvovao Enin nevenčani suprug. Ona je prilično brzo izgubila kilograme uz pomoć hrono ishrane i joge. Ena je visoka 169 cm, a teška 64 kg.