Fazlija - Biografija



Kratke informacije o: Fadil Fazlija
Datum rođenja: 15. jul 1972
Mesto rođenja: Bihać
Prebivalište: -
Država: Bosna i Hercegovina
Zanimanje: Pevač
Žanr: Folk, turbo-folk

Facebook: Fazlija @ Facebook
Instagram: Fazlija @ Instagram



Fadil Fazlija je bosanskohercegovački pevač folk muzike najpoznatiji po pesmama „Malo viski, malo Coca-cola“, „Duga“, „Evo majko sina tvog“, „Još jednom reci da me voliš“ i drugima. Rođen je 15. jula 1972. godine u Bihaću. Popularnost je stekao devedesetih godina 20. veka i to veštim interpretacijama pesama svog kolege Sinana Sakića. Prvi album je objavio 1996. godine pod naslovom „Stani srećo, okreni se“. U dosadašnjoj karijeri snimio je osam CD-ova i više od 20 singlova. Jedna od poslednjih pesama koje je objavio bila je „Druže moj“ koju je posvetio pokojnom Sinanu Sakiću. Ostvario je zapažene nastupe u Bosni i Hercegovini i inostranstvu, a mnogi ga nazivaju „kraljem romskih svadbi“. Na svirkama peva na romskom, albanskom, turskom i maternjem jeziku. Singl „Malo viski, malo Coca-cola“ koji je objavio 2007. godine za vrlo kratko vreme je postao hit.



Biografija Muzičku karijeru Fazlija je započeo devedesetih godina prošlog veka, nastupajući u klubovima i kafićima, te na slavljima u rodnom Bihaću. Nakon nekog vremena njegov talenat je prepoznat i u okolnim mestima, pa se za njega pročulo u celoj BiH i regionu. Prvi album pod naslovom „Stani srećo, okreni se“ Fazlija je objavio 1996. godine. Na njemu su se, između ostalih, našle pesme „Hajde u kolo zaigraj“, „Elvira“, „Ti ne znaš da živiš u dvoje“, „Ciganko“, „Babo moj“, „Laži malo drugog“ i druge. Već naredne godine u prodaji se pojavio njegov CD „Prosjak i kraljica“ sa koga su se izdvojile numere „Ne brini ti za mene“, „Ostavljeni“, „Duga“, „Ne zovi moj broj“ i druge. Album je sniman u studiju u Lincu, a objavila ga je Diskografska kuća „Lazarevic Production“. Tekstove za pesme „Elvira“, „Laži malo drugog“ i „Baš mi se dopadaš“ napisao je Fazlija. Na tekstovima i muzici sarađivao je sa Suadom Jusićem Sutkom. Godine 1998. Fazlija je sa Sutko bendom snimio CD pod naslovom „Boginja“. Ovaj album je sniman u Austriji, a na njemu su bile pesme „Okreće se sreća“, „Čuvaj se malena“, „Pramen kose“, „Žena si prokletinja“, „Burma“ i druge. Numere „Žena si prokletinja“, „Ne sija sreća isto svima“ napisao je Edin Puškar na muziku Suada Jusića Sutka. Kao tekstopisci potpisani su i Hamdija Ibrović i Slavojka Tešanović, dok je većinu aranžmana uradio Sutko.



Fazlija je dve godine kasnije objavio četvrti studijski album „Sad je sve drugačije“ sa deset novih pesama.
Diskografska kuća „Vip Production“ je 2004. godine izdala Fazlijin šesti studijski album „Neka ona živi“.
Dve godine kasnije snimio je CD „Sudar“ sa koga su se, osim istoimene pesme, izdvojile i numere „Moje drugo ja“, „Telefon“, „Lažeš“, „Pokucaj“, „Odlazi“, „Kako bude“ i druge.U periodu od 2007. do 2010. godine objavio je mnogo singl pesama.
Dve godine posle u prodaji se našao njegov novi CD pod naslovom „Neka, neka“.
Od 2014 do 2020 izdao je mnogo singl pesama.



Privatni život

Fadil Fazlija je rođen 1972. godine u Bihaću. O njegovom privatnom životu se vrlo malo zna. Ono što je poznato jeste da je u braku s Ajkom Kovačević Fazlija s kojom ima ćerku Alajdu i sina Armana. U martu 2018. godine pohvalio se da je po drugi put postao deda. Njegova ćerka Alajda ima sina Alana i ćerku Tijaldu. Pevač je vest o dolasku unučice objavio na društvenim mrežama, ne krijući sreću i ponos zbog prinove u porodici.



Diskografija

Albumi
1996. Stani srećo, okreni se
1997. Prosjak i kraljica
1998. Boginja
2000. Sad je sve drugačije
2003. Još sam živ
2004. Neka ona živi
2006. Sudar
2013. Neka neka

Singlovi
2007. Malo viski, malo Coca-Cola
2008. BMW, Mečka, Audi
2008. Potpiši se
2009. Sipaj care
2010. Pare mogu sve (duet sa Emilom Rašićem)
2011. Ciganko
2011. Svadba
2014. Ali, ali, ali
2014. Životna škola
2014. Balkanci
2015. Kazna
2015. Flašu Džeka
2015. Nije život 100 godina
2015. Za unuka mog
2015. Helikopter
2016. Noćas izlazim
2016. Nisam svoj
2016. Za brata i mene (duet sa Kevinom)
2017. Kume, kume
2017. Nije kriza
2017. Crna koverta
2018. Živ sam
2018. Druže moj
2018. Još te volim
2018. Dva lava (duet sa Bobanom Rajovićem)