Husnija Mešaljić Hule - Biografija



Kratke informacije o: Husnija Mešaljić Hule
Datum rođenja: 22. januar 1971
Mesto rođenja: Zahirovići
Prebivalište: Grac
Država: Bosna i Hercegovina
Zanimanje: Pevač
Žanr: Folk

Facebook: Hule @ Facebook
Instagram: Hule @ Instagram



Husnija Mesaljić Hule je bosanskohercegovački folk pevač prepoznatljiv po pesmama „Pukni čašo“, „Noćna dama“, „Braća po bolu“, „Sirota djevojka“ i drugima. Rođen je 22. januara 1971. godine u mestu Zahirovići kod Srebrenika. Živi i radi u Gracu. Prvi studijski album objavio je 2001. godine pod naslovom „Istina“. Sledeće godine je izdao pesmu „Noćna dama“ koja je za vrlo kratko vreme postala veliki hit. Od tada do 2016. godine objavio je još deset albuma i 17 singlova.



Biografija

Husnija Mesaljić Hule je rođen je 1971. godine u selu Zahirovići, a odrastao u mestu Previle kod Srebrenika. Poslednjih dvadeset pet godina živi i radi u Gracu, odakle je i krenula njegova muzička karijera. Kao i većina njegovih kolega, karijeru je započeo pevajući u lokalnim kafanama i restoranima. Prvi album pod naslovom „Istina“ snimio je 2001. godine. Na njemu su se našle pesme „Crna ženo“, „Slatkiš“, „Emira“, „Ciganko mala“, „Kajat` ćeš se“, „Lidija“ i „Što si dušo ledena“. Već naredne godine u prodaji se pojavio Huletov drugi album „Istine se ne bojim“ sa pesmama „Dovraga sve“, „Naći ću je, naći“, „Gleda onaj gore“, „Od kafane do kafane“. Ipak, najveću popularnost je stekao numerama „Noćna dama“ i „Pukni čašo“ koje su i danas, 17 godina kasnije veoma slušane. Na tom albumu tekstove, muziku i aranžmane su pisali Zijad Husić Zike i Zahid Husejnović Zajko.



Diskografska kuća „Renome“ je 2003. godine izdala Huletov treći album pod naslovom „Tigrica“. Njegovi obožavaoci su na tom CD-u prvi put mogli da čuju pesme „Podstanar“, „Braća po bolu“, „Sudija“, „Stari duže“, „Pobijediću ljubav“. Na njemu su se našle i tri bonus numere koje su obeležile sam početak njegove karijere. Nastavio je sa tradicijom da svake godine izdaje novi materijal, pa se tako 2004. godine u prodaji pojavio CD „Žena“ sa pesmama „Pretpostavljam“, „Kad telefon zazvoni“, „Sto planina“, „Priznajem zločin“ i drugima. Saradnici na ovom albumu su mu bili Admir Bogdanović, Avdo Huseinović, Munib Alić Mak, Zoran Tanić, Verica Poledica, Dragan Kešelj, Šekib Kalaba i drugi. CD je ponovo objavila Produkcijska kuća „Renome“. Usledili su brojni nastupi širom Bosne i Hercegovine, ali i evropskih gradova gde ga je rado slušala bosanskohercegovačka dijaspora. Dve godine posle CD-a „Žena“ Hule je svoju publiku počastio novim albumom pod naslovom „Zlatar“. Pored naslovne pesme, na njemu su bile i numere „Uličarka“, „Varali me ljudi“, „A, kad se vratim“, „Neće meni Drina biti kapija“ i druge. Pesme „Sirota djevojka“, „Ne budi kockar“, „Umrijeću kraj tvoje kapije“, „Da me vidi babo“, „Srećan ti rođendan, dušo“ mnogi su imali priliku prvi put da čuju na albumu „Pobjednici istoriju pišu“ koji je objavljen 2008. godine. Na njemu su bile i bonus pesme „Noćna dama“, „Podstanar“, „Uličarka“ i druge.



Album „Za sve je kriv praznik“ sa numerama „Stojim na zeleno , idem na crveno“, „Otkud ti pravo“, „Sretne ti bile godine bez mene“, „Djevojka iz Krajine“, „Svadba se pamti za zivot cijeli“, „Sine moj“ Hule je objavio 2009. godine. Usledili su singlovi „Ne skrivajmo ljubav“ i „Prijatelju moj“. Na CD-u „Crna tuđina“ iz 2011. godine bile su pesme „Lagao sam i lagat` ću“, „Neću ništa polovno“, „Propio se“, „Romantika“, „Sretnik“, te duetska pesma „Gas, gas“ koju je otpevao sa Elmirom Musićem Ekom, a za koju je snimljen i spot. Sledeće godine je objavio kompilaciju „Hitovi“ sa 19 numera koje su obeležile njegovu dotadašnju karijeru. Usledili su singlovi „Ljubav je to“ i „Samo još budale plaču“ koji su najavili album „Žena sa tetovaže“. Na tom CD-u su se našle pesme „Malo varaš ti, malo varam ja“, „Između tebe i mene“ i druge, te duetska numera „Daleko je Sandžak moj“ koju je otpevao sa Kemalom Malovčićem. Singlove „Vječiti momak“ i „Hajde Hano“ promovisao je 2014. godine, a posle toga je objavio pesmu „Stara fotografija i duet sa Denijem Hadžićem „Dva brata“. Ove pesme su se, između ostalih našli na Huletovom novom albumu koji je objavljen 2015. godine pod naslovom „Kuća ljubavi“. Objavila ga je Produkcijska kuća „GTV Valentino records“, a na tom CD-u su bile numere „Eh, da sam konobar“, „Imam ja brata svog“, „Ne daj me, tata“, te bonus pesme „Noćna dama“, „Žena s tetovaže“, „Grad snova“, „Sirota djevojka“ i druge. Tokom 2016. godine promovisao je singlove „Moja djeca“ i „Lik bez adrese“. Već naredne godine Hule je svoje obožavaoce počastio pesmama „Grlim svoje najmilije“, „Strankinja“, „Stari bol“ i „Došlo je moje vrijeme“. Brojni nastupi širom Evrope, Amerike, Australije i Kanade, ali i svirke u rodnoj BiH ostavljale su malo prostora za rad u studiju, pa je pevač tek krajem 2018. godine izdao singl „Knjiga vjenčanih“. U januaru 2019. godine promovisao je pesmu „Lutam gradom“ koju je komponovala Mensura Barjaktarević na tekst Teše Mrkonjića. Pesma je dobila i spot koji je za petnaestak dana na „Ju Tjubu“ („You Tube“) pregledalo više od 250 000 ljudi. S obzirom na brojne nastupe u BiH i inostranstvu, novinari koji prate njegov rad tvrde da je najtraženiji bosanskohercegovački pevač posle Halida Bešlića i Šerifa Konjevića.



Diskografija

Albumi
2001. Istina
2002. Istine se ne bojim
2003. Tigrica
2004. Žena
2006. Zlatar
2008. Pobjednici istoriju pišu
2009. Za sve je praznik kriv
2011. Crna tuđina
2012. Žena s tetovaže
2015. Kuća ljubavi
2016. Moja djeca

Singlovi
2009. Ne skrivajmo ljubav
2009. Prijatelju moj
2012. Ljubav je to
2012. Samo još budale plaču
2013. Ne diraj me
2014. Vječiti momak
2014. Hajde Hano
2014. Stara fotografija
2014. Dva brata
2016. Moja djeca
2016. Lik bez adrese
2017. Grlim svoje najmilije
2017. Strankinja
2017. Stari bol
2017. Došlo je i moje vrijeme
2019. Knjiga vjenčanih
2019. Lutam gradom

Kompilacije
2011. Hitovi