Jelena Vučković - Biografija



Kratke informacije o: Jelena Vučković
Datum rođenja: 27. avgust 1985
Mesto rođenja: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica
Žanr: Pop-folk

Facebook: Na @ Facebook
Instagram: Na @ Instagram
Youtube: Na @ Youtube



Jelena Vučković je srpska pop-folk pevačica. Rođena je 27. avgusta 1985. godine u Beogradu, gde i živi.

Biografija Na Radio Balkan Music

Privatni Život

Potiče iz muzičke porodice. Njena majka je Gordana Goca Božinovska, popularna turbo-folk pevačica, a otac je Rade Vučković, autor velikih hitova kao što su: „Sneg je opet, Snežana“, „Ciganin i violina“, „Gorko vino“, Dođi kod Skadarlije“, „Nisam te se nagledao“, itd.

Od malih nogu je ispoljavala muzički talenat, a roditelji su joj uvek pružali podršku. Najveći deo detinjstva je provela u selu kod babe i dede po majci. Jako je bila vezana za Zorana Šijana, pokojnog supruga njene majke, i kada je poginuo, danima je plakala i bila u depresiji.
Nakon osnovne, završila je srednju medicinsku školu.
Pre pojavljivanja u Zvezdama Granda, pevačica je imala dugu vezu sa javnosti nepoznatim momkom.
Jelena je izjavila da je nekoliko puta operisala nos, a mediji su pisali da je stavila silikone u grudi. Međutim, ona tvrdi da ima prirodno velike grudi i da se plaši odlaska pod nož.

Biografija Na Radio Balkan Music

Karijera

2010. godine je učestvovala u takmičenju Zvezde Granda. Na prvom javnom nastupu je otpevala Cecinu pesmu „Vazduh koji dišem“ i dobila je pozitivne kritike.

2012. godine je promovisala pesme „Heroji nikad ne umiru“ i „Brate moj“.

2013. godine je snimila duet „Mišu moj“ sa DJ Vujom koji na you tube-u ima 19.000.346 pregleda.

2014. godine je ponovo sarađivala sa DJ Vujom i izbacili su duet „Dragane“. Takođe je snimila numeru „Habibi“.

2015. godine je uradila singl „Hajde da poludimo“ i duete: „Do smrti zajedno“ sa Sinišom Vučom, „Led“ sa DJ Vujom i „Baraba“ sa Evrokrem Barabama.

2017. godine izbacila je singl „Sačekuša“ ‎

2018. godine izašli su singlovi „Bezgrešan“ i „Moj Dobro Anđele“

2021. godine izašla je pesma „Krizno Stanje“