MC Stojan (Marko Stojković) - Biografija



Kratke informacije o: MC Stojan (Marko Stojković)
Datum rođenja: 15. Februar 1983
Mesto rođenja: Lučani
Prebivalište: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevač, Muzičar
Žanr: Turbo-folk, Rap, Hip Hop, House

Facebook: Na @ Facebook
Instagram: Na @ Instagram
Youtube: Na @ Youtube
Twiter: Na @ Twiter



MC Stojan je umetničko ime srpskog pop folk izvođača Marka Stojkovića koji je rođen 15. februara 1983. godine u mestu Lučani kod Čačka. Živi i radi u Beogradu.

Biografija Na Radio Balkan Music

Odrastanje

Rodio se u Lučanima 1983. godine. Zanimljiva činjenica, bio je najteža beba u porodilištu sa 5,2 kg. Kada je bio sedmi razred osnovne škole, napisao je himnu za svoje odeljenje pod nazivom „VII 2 je mafija“ i već tada je bio siguran da želi da se bavi muzikom.

Srednju školu je završio u rodnom mestu, a tokom školovanja je bio odličan učenik. Nakon srednje škole se preselio u Beograd gde je započeo studije Ekonomskog fakulteta, trenutno je apsolvent. Voli životinje, posebno mačke. Redovno vežba u teretani.

Biografija Na Radio Balkan Music

Karijera

Njegove pesme su autobiografske i na provokativan i smešan način opisuju avanture koje je doživeo sa raznim tipovima žena. Sam sebi je najveća podrška, a svojim uspesima je ubedio porodicu, devojku i saradnike da je napravio pravi izbor i da je muzika njegova najveća ljubav.

2005. godine je postao poznat kada je objavio svoju prvu pesmu „Bičuj me, Stojane“, a ubrzo su usledile i mnoge druge koje MC Stojana svrstavaju među repere sa najvećim brojem gostovanja u dijaspori. 2011. godine je učestvovao u rijaliti šou programu „Dvor“, ali nije zabeležio veći uspeh.

Sa Ksenijom Pajčin je otpevao duet „Požuri“, a pošto su bili dobri prijatelji, posvetio joj je pesmu „Da ona zna“ putem koje je želeo da iskaže svoja osećanja zbog pevačicine tragične smrti.

Tokom 2013. godine na gostovanju u Tuzli, obožavateljke su ga povukle sa bine među sebe i Stojan je nezgodno doskočio i polomio skočni zglob. U šali govori da su mu žene došle glave. Sam je objavio sledeće pesme: „Kuku lele“, „U srce mi pucaj“, „Brzo“, „Nadice, isprži mi jaja“, „Doktor za grudi“ za koju je spot snimio u selu Pilatovići kod Lučana.

Dueti i provokativni spotovi koje je snimio sa koleginicama su naišli na dobar prijem kod publike, a dokaz za to su višemilionske posete na ju tjubu. Sa Tinom Ivanović je uradio pesmu „Sexy“, sa Sandrom Afrikom „Haljina bez leđa“, sa Miom Borisavljević „Samo me ljubi“, sa Janom „Ti i ja“, sa Galenom „Vatreno, vatreno“, sa Anabelom „DJ pumpaj“ i sa Irenom „Very bad bitch“.

Najčešće je sarađivao sa MC Yankoom koji je, takođe, veoma tražen u dijaspori. Zajedno su uradili pesme: „Kakva guza“, „Balkan shit“ i „Ja volim Balkan“ (u kojoj se pojavljuju Dado Polumenta i DJ Mlađa). O njegovoj popularnosti govori i pojavljivanje na 18. rođendanu jedne Biljane gde je MC Stojan bio specijalan gost.

Diskografija

Albumi

Bahata (2017)


Singlovi

Bičuj me Stojane (2005.)

Skini sve (duet sa Niđom) (2005.)

Ćuti i puši (2005.)

Very bad bitch (2005.)

Vidim dobru ribu (2008.)

Brzo (2009.)

Doktor za grudi (2009.)

Požuri (duet sa Ksenijom Pajčin) (2009.)

Nadice isprži mi jaja (2009.)

93 (2009.)

Mamacita (2009.)

Reci mi ko te ljubi (2009.)

Seksi (duet sa Tinom Ivanović) (2010.)

Kuku lele (2011.)

Kakva guza (duet sa MS Jankom) (2012.)

Ne znam gde sam (duet sa Cvijom) (2012.)

Ti i ja (duet sa Janom) (2012.)

U srce pucaj mi (2012.)

Živeli (duet sa DJ Markom i Mitrom Mirićem) (2013.)

Volim te (duet sa DJ Silverom) (2013.)

Vatreno, vatreno (duet sa Galenom) (2013.)

Ajmo svi (duet sa Alegro bendom i DH music) (2013.)

Luda žurka (2014.)

Samo zaigraj (duet sa Ša i DJ Đurom) (2014.)

Haljina bez leđa (duet sa Sandrom Afrikom) (2014.)

Samo me ljubi (duet sa Miom Borisavljević) (2015.)

Zagrljaj (duet sa Mr. Black) (2015.)

Kraljevi grada (duet sa Acom Lukasom) (2015.)

Šta bi (duet sa Aleksandrom Prijović) (2015.)

Navučen na tebe (2016.)

Ti si meni sve (2016)

Fejk (duet sa Kurtoazijom) (2017)

Bogata (duet sa Kurtoazijom) (2017)

Njami, njami (duet sa Kurtoazijom) (2017)

Votka i martini (duet sa Kurtoazijom) (2017)

Mein schatzi (duet sa Darkom Lazićem) (2017)

Čekaj, čekaj (duet sa Aleksandrom Mladenović) (2017)

Pevačica (duet sa Janom i Đanijem) (2017)

Ti odlaziš, ja ostajem (duet sa Dinnom) (2018)

Jednom majka rađa (duet sa Jovanom Perišićem) (2018)

Lete pare (2018)

La Miami (2018)

Alo (2018)

Svu Diskografiju Albuma Singlova: Pogledajte Klikom Ovde