Nadica Ademov - Biografija



Kratke informacije o: Nadica Ademov
Datum rođenja: 18. novembar 1996
Mesto rođenja: Skoplje
Prebivalište: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica
Žanr: Pop-folk, folk

Facebook: Na @ Facebook
Instagram: Na @ Instagram
Youtube: Na @ Youtube



Nadira Ademov, poznatija po nadimku Nadica je srpska folk pevačica, koja je popularnost stekla učešćem u muzičkom takmičenju „Zvezde Granda“. Rođena je 18. novembra 1996. godine u Skoplju. U julu 2018. godine verila se sa Nenadom Paunkovićem iz Beča.

Iako se muzikom bavi od detinjstva šira javnost ju je upoznala 2012. godine kao jednu od učesnica takmičenja „Zvezde Granda“. Od tada je snimila desetak singlova, poput „Ni pod nokat“, „Nekretnine“, „Daj Bože“, „Crno i belo“, „Najlepša“ i druge. Ipak, srpski mediji su mnogo više pažnje posvećivali njenom privatnom životu, nego pesmama koje je snimala.

Naime, Nadica je bila u vezi sa 19 godina starijim klavijaturistom iz Beča Daliborom Stanojevićem, zbog koga su je se roditelji odrekli preko lokalnih novina. Stanojević je u julu 2017. godine uhapšen na aerodromu u Rimu po poternici austrijske policije jer se nije odazivao na sudske pozive. Godinu dana kasnije pevačica je pristala da se uda za Nenada Paukovića.

Biografija Na Radio Balkan Music

Biografija

Nadica Ademović je rođena 1996. godine u Skoplju u porodici Đulijana Ademova i Džemile Bekir. Porodica se brzo nakon njenog rođenja preselila u Suboticu gde je završila osnovnu i srednju Ekonomsku školu „Bosa Milićević“. Ima starijeg brata koji živi u Skoplju. Već sa 14 godina počela je da nastupa na svadbama i veseljima u svom kraju, a kasnije se za nju pročulo i dalje pa je počela da peva i u inostranstvu.

Na tim putovanjima pratio ju je otac sve dok nije postala punoletna. 2011. godine se prijavila na audiciju za muzičko takmičenje „Zvezde Granda“. Oduševila je žiri pesmama Svetlane Cece Ražnatović, Zorice Brunclik, Silvane Armenulić i drugih. Uspela je da se plasira u finale u kome je pevala Cecinu pesmu „Nemoj mi prići“. Pobedu na kraju šeste sezone ipak je odneo Darko Martinović iz Cetinja.

U junu 2012. godine objavila je svoju prvu pesmu pod naslovom „Ni pod nokat“. Muziku i tekst potpisuje Peđa Medenica, a aranžman Endži Mavrić. Pesma se našla na kompilaciji „Nove zvezde Granda 2012“.

Sa kolegom Dragim Domićem je sledeće godine objavila duetsku pesmu „Crno i belo“ koju su napisali Miloš Matejić i Dejan Vukajlović. Duet je uvršten u kompilaciju „Jesenja kolekcija Grand hitova 2013“, na kojoj su se našle pesme „Nađi novu ljubav“ Saše Matića, „Treba mi nešto jače“ Ace Pejovića, „Bolujem godinama“ Ivane Selakov i druge. Singl „Šta će tebi pesma moja“ publici je premijerno predstavila u februaru 2013. godine u emisiji „Grand šou“.

Tekst je napisala Dragana Biorac, a muziku i aranžman Zoran Beočanin Sotir. Ova numera našla se na CD-u „Zlatna kolekcija novih hitova“ u izdanju Diskografske kuće „Grand Production“.

Biografija Na Radio Balkan Music

U saradnji sa Jovanom Stanković koja je napisala muziku i tekst, te Zoranom Kostićem koji je uradio aranžman, Nadica je 2014. godine predstavila singl „Nekretnine“ koji je objavljen na albumu „Letnji hitovi 2014“. Spot za pesmu objavljen je u avgustu iste godine, a na „Ju Tjubu“ („You Tube“) ga je pregledalo više od pola miliona ljudi.

Na petom Grand festivalu iste godine premijerno je izvela svoju novu pesmu „Zabranjena ljubav“. Nadica je nastupila u prvoj polufinalnoj večeri, a festival je održan pod geslom „Budi human“ i bio je namenjen prikupljanju pomoći za bolesnu decu.

Sa svakom novom pesmom njena popularnost je rasla, pa se može pohvaliti dobrim honorarima u zemlji i inostranstvu. Pevačica ne krije da je jedno veče u Beču uspela da zaradi 15 000 evra, a mnogi se slažu da svojim nastupima ume da napravi odličnu atmosferu.

Bila je jedna od gostiju koncerta Zorice Brunclik koji je održan u novembru 2014. godine u prepunoj Kombank Areni, a kojim je pevačica proslavila 40 godina karijere.

Biografija Na Radio Balkan Music

Nadica je zajedno s kolegama Sašom Matićem, Dženanom Lončarevićem, Draganom Kojićem Kebom, Andrejom Čekić, Anom Bekutom, Cecom Ražnatović, Acom Lukasom i drugima uveličala zabavu koja je trajala više od pet sati. Tom prilikom otpevala je dve pesme – „Ti si moje najmilije“ i „Tecite suze moje“, a snimak koncerta objavljen je na CD-u „Zorica Brunclik – Kombank Arena 2014“. Singl „Daj Bože“ Nadica je objavila u martu 2016. godine.

Tekst za ovu pesmu potpisuje Steva Simeunović, a muziku i aranžman Saša Nikolić. Nadica je za ovu pesmu snimila i spot koji na „Ju Tjubu“ ima preko četiri miliona pregleda. Numera se našla na kompilaciji „Grand Folk Hitovi“ iz 2016. godine. Iste godine snimila je baladu „To nisam ja“ koju prati zanimljiv spot. Pokazala je da, iako je publika od nje navikla da čuje vesele pesme, Nadica može jednako dobro da otpeva i balade.

Pesmu je pisala proverena ekipa Simeunović-Nikolić, a pregledalo ju je više od dva miliona ljudi. Grand je ubrzo nakon toga objavio dupli CD sa 39 novih hitova među kojima se našao i ovaj singl. U junu 2017. godine je publici predstavila pesmu „Najlepša“ čiji tekst, muziku i aranžman potpisuju Divna Milovanović i Saša Nikolić, a koja je objavljena na albumu „Grand hitovi leta 2017“.

Iste godine započela je saradnju je s Adrianom Jovanović i Miloradom Mićom Nikolićem koji su napisali pesmu „Loš je“. Ostala je verna svom muzičkom pravcu, a numera je uvrštena u kompilaciju „Novogodišnji hitovi“ koju je objavila Diskografska kuća „Grand“.

Singl „Samo moj“ mlada pevačica je predstavila krajem septembra 2018. godine, a za vrlo kratko vreme spot je na „Ju Tjubu“ pregledan skoro milion puta. Tekst za ovu numeru napisao je Steva Simeunović, a muziku i aranžman Saša Nikolić. Nadica Ademov važi za jednu od najvećih mladih zvezda Granda, a čak i pre punoletstva proglasili su je kraljicom romskih svadbi.

Ona ne krije da je vrlo tražena u inostranstvu, gde za manje od 45 minuta zaradi preko hiljadu i dvesta evra. Upravo zbog atmosfere koju pravi na nastupima, mnogi joj predviđaju dugu i uspešnu karijeru.

Biografija Na Radio Balkan Music

Privatni život

Od momenta kada se pojavila u takmičenju „Zvezde Granda“, Nadica se poput svojih kolega našla u žiži javnosti. Mnogi časopisi redovno izveštavaju o njenim aktivnostima, a najviše pažnje privukla je njena tajna veza sa 19 godina starijim klavijaturistom iz Beča.

Reč je o Daliboru Stanojeviću koji iz prethodnog braka ima troje dece. S obzirom na razliku u godinama i njegovu prošlost, Nadicini roditelji su bili šokirani odlukom da se pevačica uda za njega. Njen otac Đulijano je medijima potvrdio da su svi vrlo iznenađeni i razočarani njenom odlukom, te da su je se odrekli preko lokalnih novina.

On je dodao da je Nadicina majka od šoka morala da ode u bolnicu, te da je cela porodica razočarana njenim postupcima. Đulijano je istakao da njegova ćerka nije prisustvovala venčanju njegovog sina koje je održano u Skoplju, te da mu čak nije ni čestitala. Danijel i Nadica su planirali da se u julu 2017. godine venčaju u Beogradu, a za kumove su odabrali pevača Dragana Ćirkovića Ćiru i menadžera Zvonka Grujića.

Međutim, mesec dana pred svadbu Danijel je uhapšen na aerodromu u Rimu po poternici austrijskih vlasti. Naime, on se nekoliko puta nije pojavio na ročištima pred sudom zbog optužnice za krađu, pa su ga italijanski policajci priveli. Mlada pevačica je tokom jula i avgusta meseca bila redovna tema srpskih tabloida. Nakon drame koja se odigrala u njenom životu, nije davala komentare medijima. U novembru je objavila novu pesmu i posvetila se nastupima u klubovima širom Evrope.

Ponovo se našla na meti tabloida kad je na društvenim mrežama njen dečko Nenad Pauković objavio snimak sa koga se može zaključiti da ju je zaprosio i da je pevačica pristala da se uda za njega. Naime, Nenad je svoju dragu poveo na vožnju helikopterom, a nakon što su se odmakli od tla pevačica je mogla da vidi ispisana slova „Marry me“ što na engleskom jeziku znači „Udaj se za mene“.

Po svemu sudeći Nadica je pristala, pa su veridbu proslavili uz šampanjac u intimnoj atmosferi. Pre veza s Daliborom i Nenadom bila je kraćoj vezi sa Stefanom Živojinovićem, sinom Bobe Živojinovića i Lepe Brene.

Diskografija

2012. Ni pod nokat

2013. Šta će tebi moja pesma

2013. Crno i belo (duet sa Dragim Domićem)

2014. Nekretnine

2014. Zabranjena ljubav

2016. Daj Bože

2016. To nisam ja

2017. Najlepša

2017. Loš je

2018. Samo moj

2020. Savršena Laž

2021. Hladna Kao Stena

Diskografiju: Pogledajte Klikom Ovde