Nikola Rokvić - Biografija



Kratke informacije o: Nikola Rokvić
Datum rođenja: 29. Jun 1985
Mesto rođenja: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevač
Žanr: Turbo folk, pop

Facebook: Na @ Facebook
Instagram: Na @ Instagram
Twiter: Na @ Twiter



Nikola Rokvić je srpski pevač. Rođen je 29. juna 1985. godine u Beogradu. Sin je poznatog folk pevača Marinka Rokvića. Njegov mlađi brat Marko se takođe bavi muzikom. Po završetku gimnazije, upisao je smer za dizajn i snimanje zvuka na Univerzitetu Braća Karić.

Diskografija

Biografija Na Radio Balkan Music

Izdao je tri albuma. Prvi, Oprosti mojoj mladosti (2006), obeležilo je dosta hitova, poput S kim si me noćas varala, Oprosti mojoj mladosti, Ja sam tvoj i kad spavam sa njom. I drugi album, Prećuti me (2008) je publika dobro prihvatila i zavolela pesme Povredi me, Ja nisam taj, Dobar sam ti ja.

Nastupao je na Grandovim festivalima (posebno se istakla pesma Med i slatko grožđe), kao i na festivalu i Vrnjačkoj Banji. Dok su prva dva albuma snimljena u folk duhu, u trećem se Nikola potpuno prebacuje u pop žanr. Devet pesama sa albuma Ovaj put (2015) prate ljubavnu priču jednog para, koja može biti bilo čija priča – od upoznavanja, preko patnje zbog rastanka, do pomirenja. Spotovi za pesme snimani su u Srbiji i SAD-u.

Biografija Na Radio Balkan Music

Lični Život

Nikola ima za verenicu Bojanu Barović, poznatu manekenku. Upoznali su se u rijaliti programu Survivor 2010. godine na Filipinima i od tada su u vezi. Zaprosio ju je na novogodišnjem nastupu ispred Skupštine grada Beograda 2015. godine.

Nikola i Bojana očekuju dete. U 2016. godini postaje deo još jednog rijaliti programa – Tvoje lice zvuči poznato. Dobio je najviše bodova u prvoj emisiji, imitirajući makedonsku pevačicu Kaliopi pesmom Rođeni. Redovan je davalac krvi.

Diskografija

Albumi

2006. Oprosti Mojoj Mladosti

2008. Prećuti Me

2015. Ovaj Put

Diskografiju: Pogledajte Klikom Ovde