Novica Zdravković - Biografija



Kratke informacije o: Novica Zdravković
Datum rođenja: 19. Mart 1947
Mesto rođenja: Leskovac
Država: Srbija
Zanimanje: Pevač
Religija: Pravoslavlje
Žanr: Folk, turbo-folk
Preminuo: 17.06.2021

Novica Zdravković je srpski pop-folk pevač koji je rođen u Leskovcu 1947. godine. Bio je najmlađe od petoro dece u porodici Zdravković. Trenutno živi u Beogradu. Iako se i sam bavi muzikom, u javnosti je poznatiji kao brat legendarnog pevača Tome Zdravkovića.

Tvrdi da je za njega napisao veliki hit „Umoran sam od života“. U braku je sa suprugom Jelenom sa kojom ima dvoje dece, ćerku Katarinu (37) i sina Dušana (24). Nije u kontaktu sa Tominom suprugom Gordanom i sinom Sašom. Kao učesnik farme je izjavio da sa ženom nije spavao 10 godina. Objavio je nekoliko albuma, a 21. decembra 2005. godine na Beogradskom sajmu je održao najveći koncert u svojoj karijeri.

Pomagao je jednom studentu režije da snimi film o Tomi Zdravkoviću u kome su se pojavili i njegovi prijatelji: Dragan Nikolić, Bora Todorović, Ružica Sokić, Šaban Šaulić, i drugi. Bio je učesnik rijaliti šou programa „Farma 6“ gde je mnoge iznenadio neprimerenim izjavama i ponašanjem. Sa rakom prostate se bori već 20 godina.

Biografija Na Radio Balkan Music

Diskografija:

– 1977. godine je objavio pesme: Seti me se makar jednom i Ne pevajte pesmu njenu;

– 1983. godine pesme: Ne pitaj me, krčmarice i Svetlana, tugo;

– 1986. godine je izdao album “ Navik’o sam ja na noćni život“ sa pesmama: Navik’o sam ja na noćni život, Zora se rađala, Dijana, Duša boli, Ne možeš me utešiti, Popio sam i srebro i zlato, Još pamtim suze njene, Tuđa su polja;

– 1989. godine album „Bol bolujem“ sa pesmama: Bol bolujem, Imao sam jednu ljubav, Beograde, Moj život, Ne može nas niko zavaditi, Sto puta je čaša mene, Navik’o sam ja na noćni život, Ne budite mene, Igraj, pevaj;

– 1992. godine album „Ne verujem“ sa pesmama: Ne verujem, Stara lipa, Sneg je padao, Idi zauvek, Ona je plakala, Moj živote, Ivana, Hladno pivo;

– 1992. godine album „Pesme za Tomu“ sa pesmama: Ciganka, Zatvori oči i ćuti, Šta je s’ tobom, Nina, Voleo sam samo jednom, Brate moj, Bogati za muku ne znaju, Ostala si uvek ista, Ispod palme;

– 1995. godine album „Pijem još od juče“ sa pesmama: Ovde pijem još od juče, Milica, Sudbino, Stara lipo, Život si mi dala, majko, Tri poroka, Ona je plakala, Ne verujem, Koga su tvoje oči videle, Ljubavi, cvete plavi;

– 1997. godine album „Sve ja znam“ sa pesmama: Posle tebe, Ti si čudo, mali ženski stvore, Nosite joj ove ruže, Zora puna plača, Dejana, Samo nju ne kuni, majko, Vrati se, Voleli se dvoje mladih, Navik’o sam ja na noćni život, Ljubila me jedna žena;

– 2000. godine album „Splavovi“ sa pesmama: Zumbul plavi, Život si mi dala, majko, ali nisi mogla sreću, Plava ružo, Nek zaplaču violine, Dajem pola miliona, Ne mogu da verujem, Voleo sam Miru, Splavovi, Čašu vina ispijte, Navik’o sam ja na noćni život;

– 2003. godine album „Ambis mog života“ sa pesmama: Ambis mog života, Beograd, Muzičari, braćo moja, Boem, Irena, Vino i muzika, Sudbino, Posle tebe, Vrati se, Zora puna plača;

Biografija Na Radio Balkan Music

– 2004. godine album „Kralj splavova“ sa pesmama: Moja mala (Ej, rakijo), Splavovi, Kafana je hram poroka, Sanjam kako je ljubim, Ambis mog života, Sudbina, Umoran sam od života, Navik’o sam ja na noćni život, Lele, lele, ciganko, Ispod palme na obali mora, Plakala je, molila je, Nemoj i ti k’o Ivana;

– 2005. godine album „Ovo je ludnica“ sa pesmama: Ovo je ludnica, Što me diraš ispod stola, Lepo dete, Brate moj (duet sa Kemalom Montenom), S’ kim si sada, Ja pripadam nesrećnicima, Žute ruže, Irena;

– 2008. godine je objavio „Zlatnu kolekciju“ sa najvećim hitovima: Navik’o sam ja na noćni život, Stara lipa, Sneg je padao, Idi zauvek, Ona je plakala, Moj živote, Ivana, Hladno pivo, Ne verujem;

– 2010. godine je snimio duet sa Mariom Milovanovićem pod nazivom Sve na pola;

– 2011. godine je objavio singlove Anđela i Volela je vodku i kafanu;

– 2014. godine je izdao pesmu Da je lepa prelepa, ali skupa preskupa

Najpopularnija pesma


Sudeći po broju pregleda i slušanja na portalu YouTube, najpopularnija Novičina pesma je “Splavovi” iz 2000. godine, a na datum 28.2.2022. ima oko 17 miliona pregleda.



Diskografiju: Pogledajte Klikom Ovde