Izrazito Ja (1969)



Diplomski film Jovana Jovanovića „Izrazito ja“ (1967), bio je nagrađen na festivalima mladih autora u Njujorku (1969) od strane žirija (S. Spielberg, A. Warhol, P. Bogdanovich, i dr.) kao najbolji strani film u svim žanrovima. Film je distribuiran u Sjedinjenim Američkim Državama. Skorsezeov film „Taksista“ (Taxy driver, 1976), je prerada osnovnog narativnog motiva filma „Izrazito ja“.

Centralna ličnost filma „Izrazito Ja“ je nezadovoljni, ali naizgled vrlo hladan, privlačni mladić sa snažnim zagrebačkim akcentom koji kasnih šezdesetih u Beogradu peva u rok bendu, koji, prema njegovim rečima „glumi buran seksualni život, tražeći sebe“. Osim toga, ne stoji baš u najboljem odnosu sa organima reda, a i nedeljom je imao običaj da pozajmljuje revolver od svog druga koji je nosio sa sobom i „hvatao zjale po ulici“.


Režiser: Jovan Jovanovic
Glavne uloge: Nada Pavlovic, Stevan Tadic

Download


**Skriveni Sadržaj:Registrovani Članovi Kliknite na "Hvala" za prikaz sadržaja (maximalno 10 zahvala po danu)**

Klik "Hvala" ograničen na dnevnoj bazi! Promeni korisničku grupu podržite naš rad održite nas na životu

Podrška Članstvom Podrška Donacijom